Podzimní zahradničení

Článek pro deník Chotěbořské Echo z Podzimního zahradničení. Nutno dodat že jsem vyrobili ještě domečky pro přezimování žab.

Příprava přírodní zahrady Gymnázia Chotěboř na nástup zimy

V sobotu dne 29.10.2011 jsme se sešli u gymnázia, abychom připravili naši přírodní zahradu na zimu. Sešlo se nás asi dvacet a všichni jsme se hned zapojili do práce. Hrabali jsme listí, zastřihávali odkvetlé trvalky, čistili jezírko od vodního moru a na zahradě připravovali plochu na uložení bloků hornin našeho budovaného geoparku.

Dále jsme rozmístili v chotěbořských parcích hned několik hmyzích domečků. Tímto bychom Vás, vážení spoluobčané, chtěli poprosit, abyste v případě nálezu květináče naplněného přírodním materiálem, nic neničili a nechali ho na svém místě. Má se stát útulkem našich užitečných hmyzích pomocníků.

Počasí nám více než přálo a všichni jsme měli radost, že jsme opět odvedli velký kus práce pro naši přírodu.

Za Ekoklub Gymnázia Chotěboř Simča Uchytilová a Markéta Karlíková

Hrabání listí
Úprava bylinkové skalky
Žabí domeček
Čištění jezírka
Položení fólie pro budoucí geopark
Položení fólie pro budoucí geopark
Připevnění fólie dřevěnými hřeby
Umisťování hmyzích budek do parků

Komentáře

  1. Dobrý den, používáte ve vašem jezírku nějaké čistící prostředky na chemické bázi nebo na přírodní? Osvědčily se mi bakterie od firmy Subio (z OV) protože to bylo jediné, co mi bylo schopno s poměrně poddimenzovanou filtrační technikou pososat většinu marastu ve vodě - hlavně mi kvůli řasám nepocházejí rybky

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, za účelem napodobení přírodního vodního ekosystému prakticky do jezírka vůbec nezasahujeme ani zde nechováme ryby, pouze případně odstraňujeme invazní kanadský mor či jiné řasy. Pro zmírnění zákalu způsobeného řasami jsme jednou do jezírka nasadili dafnie (vodní blechy) odchycené z volné přírody, které celkem pomohly.

    OdpovědětVymazat
  3. Perfektní, vodní blechy :-) to by mě ani ve snu nenapadlo, že to mohou taky vyčistit

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Slavnostní den na gymnáziu

Pozvánka na exkurzi ČSOP