Výlet na Doubravku aneb byli jsme u toho!

Ve čtvrtek 4. října se celá třída prima z chotěbořského gymnázia, v čele s dvěma profesorkami, vypravila k řece Doubravce. Na naší škole totiž probíhal Týden Kraje Vysočina. Vydali jsme se směrem ke Svaté Anně a dále na Geofond. Tam jsme si zatopili oheň, opekli jsme vuřty a tím nabrali síly na další cestu, která nás ještě čekala. Pokračovali jsme k Hornímu mlýnu, kde se konalo, po třiceti letech od vyhoření, slavnostní odhalení památného kamene s pamětní deskou věnovanou spisovateli Ignátu Herrmannovi, který se zde narodil. Vyslechli jsme proslov paní starostky Elišky Pavlíkové a Herrmannovu povídku v podání  pana Stanislava Michky, na kytaru zahráli žáci ZUŠ v Chotěboři. Poté jsme pokračovali dále podél řeky Doubravky až na Sokolohrad. Cestou jsme si vyprávěli různé pověsti, týkající se našeho města a jeho okolí a vyplňovali pracovní list k naučné stezce. Vzhledem k tomu, že řeka Doubravka patří k turisticky vyhledávaným místům, je zde i spousta odpadků, které někteří neukáznění lidé po sobě zanechávají. Proto jsme s sebou vzali několik pytlů, do kterých jsme celou cestu tam i zpět odpadky sbírali a tím pomohli přírodě.

Vladimír Turek
Vojtěch Losenický
PRIMA, GYMNÁZIUM CHOTĚBOŘ

 

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Hromada kamení

Zlatý list – pro studenty chotěbořského gymnázia letos v kraji dokonce „dvakrát zlatý“!

OCENĚNÍ EKOTÝMU

Spolupráce AOPK ČR s chotěbořským gymnáziem pomáhá přírodě i ekologickému vzdělávání studentů