Projekt Zelené školy – akční dny Ekoškoly Gymnázia Chotěboř
   Stejně jako každý rok se i letos na jaře příroda probouzí ze zimního spánku a my, studenti tercie chotěbořského gymnázia, jsme se jí v rámci Dne Země, který se každoročně slaví 22. 4., a již sedmého ročníku projektu Čistá Vysočina rozhodli pomoci. Ve středu 15. dubna jsme se v počtu asi třiceti studentů vydali od gymnázia k lokalitě Tůně u Chotěboře. Naše škola zde minulý rok díky dostatku hlasů v soutěži Zelené školy vybudovala dřevěné chodníčky, které nám výrazně ulehčily pohyb po celé lokalitě. Na tomto místě i v jeho nejbližším okolí jsme také sbírali všechen lidmi vytvořený nepořádek. O tom, že akce byla úspěšná, nás přesvědčilo deset plných pytlů odpadků, které se nám za dopoledne podařilo sesbírat.Úklid Tůně u Chotěboře   Akčním dnem byl i čtvrtek 16. dubna, kdy se studenti sexty odebrali místo do školních lavic do školní zahrady. Tento den v rámci Dne Země, ale také v rámci projektu Ekoškol ČR – Zelené školy -  zahrnoval práce v zahradě v podobě úpravy záhonků, shrabání listí, zasazení nových rostlin, instalace popisných tabulek nebo nových hmyzích domečků. Zároveň také studenti zasadili nový strom, který nahradil vandaly zničenou lipku, která byla zasazena v loňském roce. Po fyzicky velmi náročné práci v zahradě přibyla nová plocha, na které má vzniknout nový prvek přírodní zahrady - „kvetoucí louka“. Během akce se u nás objevila i návštěva ze Sdružení TEREZA, která se přišla podívat na náplň našeho Akčního dne a ujistit se, kam půjdou finance, které jsme pro zahradu získali v soutěži Zelené školy. Těchto deset tisíc korun z projektu a dalších dvacet tisíc, kterými se nám rozhodla přispět chotěbořská firma TENEZ a.s., jsme se rozhodli investovat do stolků a lavičky kolem platanu, aby se naše „přírodní zahrada“ opravdu stala „přírodní učebnou“! Všechny práce se za dopoledne stihly udělat a nejen studenti, ale i zástupci TEREZY odcházeli ze školy nadšení.

Zakládáme kvetoucí louku
 
Sázíme břízku

Alice Janáčková, tercieTereza Ondráčková, sextaPopulární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Studenti Gymnázia Chotěboř potřetí „zlatí“ na krajském kole Ekologické olympiády

Nejen víčka od jogurtů a plechovky…pojďte třídit s námi!

Článek o našem gymnáziu v havlíčkobrodském Deníku

Mapování kaštanovníku setého na území CHKO Železné hory a okolí (SOČ)

Geopark Chotěboř

Hliník, hliník a zase hliník

Národní kolo YPEF 2017

Národní kolo soutěže Zlatý list