Úspěch studentů našeho gymnázia na národním kole ekologické olympiády

        Dlouhé čekání, které bylo před námi po listopadovém vybojování 1. místa v krajském kole ekologické olympiády, se začátkem června pomalu chýlilo ke konci a my jsme své volné chvíle začaly opět ubírat ekologickým směrem. V našem původním složení - Tereza Ondráčková, Pavla Henzlová a Kristýna Krulíková, jsme se 4. června vydaly do místa blízkého naší škole a domovu. K našemu potěšení se letošní národní kolo totiž konalo poblíž Sečské přehrady, která se spolu s hradem Oheb stala jeho hlavním tématem.

 
Náš soutěžní tým - K.Krulíková, T.Ondráčková, P.Henzlová


       Oficiálnímu zahájení olympiády propůjčilo své prostory v Regionální muzeum v Chrudimi, kde nás mj. přivítal sám starosta města Chrudimi, organizátoři soutěže a kde proběhlo stručné seznámení s nadcházejícím čtyřdenním programem. Ve chvílích, kdy se zrovna nesoutěžilo, jistě nikoho nudné chvíle nepotkaly. Program byl plný exkurzí po zajímavých (zejména geologických) lokalitách chrudimského okolí a některá z těchto míst byla přímo využita pro některé soutěžní disciplíny, např. při poznávání zvířat jsme mimo samotné poznávání občas museli vyhánět naše „exponáty“ z jejich venkovních příbytků v Záchranné stanici Pasíčka a u takového jezevce to nebylo nic jednoduchého.
       Samotná soutěž se však skládala z mnoha částí – vědomostního testu, poznávání jak přírodnin, tak hornin a zejména praktického úkolu a jeho prezentace před odbornou porotou. Obstát tedy ve všech těchto oblastech a ještě konkurovat soutěžnímu poli, ve kterém nechyběly týmy z největších českých měst a jejich nejznámějších škol se zdálo být velmi těžkým úkolem.

Obhajoba samostatného úkolu


       O přední příčky se bojovalo až do poslední možné chvíle a čtvrtého dne celé olympiády se konalo dlouho očekávané vyhlášení výsledků. Vzhledem k tomu, že organizátoři neuveřejnili výsledky posledních disciplín, bylo vše až do posledních chvil velmi napínavé. Pro nás vše ale dopadlo přímo skvěle – ve velké konkurenci 14 týmů z celé ČR jsme se umístily na krásném 3. místě, poznaly plno nových přátel, nasbíraly mnoho zkušeností a s příjemným pocitem jsme se opět mohly vrátit do svých blízkých domovů.  

Kristýna Krulíková, septima

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Hromada kamení

Zlatý list – pro studenty chotěbořského gymnázia letos v kraji dokonce „dvakrát zlatý“!

OCENĚNÍ EKOTÝMU

Spolupráce AOPK ČR s chotěbořským gymnáziem pomáhá přírodě i ekologickému vzdělávání studentů