Zlatý list - krajské kol

        Po úspěchu v okresním kole soutěže Zlatý list si studenti chotěbořského gymnázia vybojovali místa v krajském kole, které se letos konalo v Balinách u Velkého Meziříčí ve dnech 14.-15. května. Cesta byla poněkud náročná, ale po několika hodinách jsme konečně dorazili na místo. Po ubytování nás čekala obhajoba našich prací pro přírodu a projektů, které mají na naší škole již dlouholetou tradici. Týmy starší kategorie - Penguins a Potkanovce, čekala po obědě soutěžní stezka. Mladší družstvo - Primáti, šlo na botanickou a ornitologickou exkurzi. Večer byl pro všechny týmy připraven táborák. Následující den byla přichystána soutěžní stezka pro mladší kategorii a ta starší se vydala na exkurzi, kterou již absolvovaly mladší děti předešlý den. Na exkurzi jsme nejen navštívili velice krásnou oblast kolem rybníků nedaleko Velkého Meziříčí, ale také viděli mnoho druhů ptáků a některé jsme mohli sledovat i během kroužkování ornitologů. I botanická část exkurze byla velmi zajímavá, protože vidět dva druhy našich orchidejí v plném květu, není také zcela běžný zážitek. Po obědě nás čekalo ještě dlouho očekávané vyhlášení výsledků. Za mladší kategorii se Primáti umístili na 4. místě. Za starší kategorii se na 4. místě umístili Potkanovci a na 2. místě nejstarší Penguins. Když byly předány ceny, vyrazila všechna družstva do svých domovů. A všichni jsme odjížděli s přesvědčením, že za rok se určitě připravíme ještě lépe a „nandáme jim to všem!“.

          
 Michaela Mrázková, kvarta
                                             

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Hromada kamení

Zlatý list – pro studenty chotěbořského gymnázia letos v kraji dokonce „dvakrát zlatý“!

OCENĚNÍ EKOTÝMU

Spolupráce AOPK ČR s chotěbořským gymnáziem pomáhá přírodě i ekologickému vzdělávání studentů