Úspěšná obhajoba mezinárodního titulu Ekoškola
           Gymnázium Chotěboř v letošním školním roce obhájilo prestižní mezinárodní titul Ekoškola. Odměnou za celoroční snažení bylo slavnostní předávání certifikátů dne 18. června 2015 v historické budově Valdštejnského paláce v Praze, kde má sídlo Senát Parlamentu České republiky.  Do hlavního města se vydala čtyřčlenná delegace složená z Mgr. Evy Jirsové, koordinátorky EVVO na naší škole, Mgr. Vladislava Smejkala, ředitele školy, Veroniky Nosilové a Jana Vence z řad studentů a zástupců Ekotýmu.

           V krásném sále Senátu ČR jsme se dozvěděli o historii tohoto programu v naší republice, který zde slaví již kulatých 10 let. Titul v letošním roce přebíralo více než 50 základních i středních škol z celé České republiky, kteří se snaží svoji školu činit přívětivější k přírodě. Po předání všech certifikátů a darů nás čekala komentovaná prohlídka Valdštejnského paláce. V zahradách Senátu byl pro nás i naše profesory připraven program, kde jsme se mohli navzájem poznat a zjistit více o fungování našich ekoškol. K tomu nám měly přispět i fotografie jednotlivých ekoklubů, které jsme si s sebou přivezli.           Doufáme, že i za dva roky se nám podaří titul Ekoškola obhájit a zažijeme krásnou atmosféru při předávání dalších ocenění. 
                                                                                  Jan Venc

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Hromada kamení

Zlatý list – pro studenty chotěbořského gymnázia letos v kraji dokonce „dvakrát zlatý“!

OCENĚNÍ EKOTÝMU

Spolupráce AOPK ČR s chotěbořským gymnáziem pomáhá přírodě i ekologickému vzdělávání studentů