Poznali jsme své boty           Víte, odkud pochází Vaše boty? A máte představu o tom, jak velkou část práce na Vašich botách odvedou děti bez nároku na mzdu? Přemýšleli jste někdy, jaký má výroba bot dopad na životní prostředí? To vše a mnohem více jste se mohli dozvědět na Výstavě na stromech.

            V týdnu od 1. do 8. října 2016 jste mohli v Geoparku Gymnázia Chotěboř navštívit Výstavu na stromech, která je celorepublikovým happeningem probíhajícím ve více než 70 parcích po celé republice. Letošním tématem výstavy byla výroba bot. Mohli jste se tak z fotek GMB Akashe dozvědět mnoho zajímavých, ne vždy však veselých informací o výrobě Vašich bot.

            V sobotu 1. října 2016 se v prostoru Geoparku konala také vernisáž této zajímavé výstavy, kterou navštívilo několik desítek lidí. Nechybělo slavnostní zahájení, kdy dvě dívky z řídící skupiny Fairtradové školy Gymnázia Chotěboř představily výstavu a principy fair trade. Ekoklub Gymnázia se zde také představil se svým novým projektem – Zodpovědná spotřeba potravin.

          Pro všechny návštěvníky zde bylo připraveno i bohaté občerstvení a pro nejmenší dětský koutek. S fair trade se úzce pojí i podpora lokálních a sezónních potravin. A tak všechny dobroty, které napekli studenti, primárně obsahovaly právě sezónní a lokální produkty, jako například cukety, jablka, švestky, dýně, nebo brambory. Ke každé z 30 dobrot byl pak pro návštěvníky k dispozici i recept. Mimo jiné zde byly připraveny domácí šťávy, mošt a pro dospělé dokonce ochutnávka vína. Milovníci čaje a kávy nemohli vynechat ochutnávku fair trade nápojů.

Závěrem bych ráda poděkovala nevládní organizaci NaZemi, která nám výstavu poskytla.


Za řídící skupinu Fairtradové školy,

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Hromada kamení

Zlatý list – pro studenty chotěbořského gymnázia letos v kraji dokonce „dvakrát zlatý“!

OCENĚNÍ EKOTÝMU

Spolupráce AOPK ČR s chotěbořským gymnáziem pomáhá přírodě i ekologickému vzdělávání studentů