Tříčlenný tým studentů z kvinty GCH obsadil 4. místo v národním kole lesnické soutěže YPEF

Po absolvování okresního a krajského kola jsme se my, Jiří Němec, Matěj Kocourek a Marek Pavlíček (náhradník za Petra Prokše), probojovali až do národního kola soutěže YPEF, která se letos konala ve dnech 15. a 16. září v zámku Kostelec nad Černými lesy a jeho okolí. Areál patří Lesnické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Soutěžili jsme zde celkem dva dny.

Ve středu jsme přednášeli obsáhlou prezentaci v angličtině na téma cizokrajných druhů dřevin při obnově našich lesů a také vyplňovali složitý soutěžní test v angličtině, který prověřil naše znalosti o evropských lesích.

Čtvrtek byl pak ve znamení poznávačky, kterou jsme absolvovali ve zdejším arboretu nedaleko od krásného zámku, na kterém jsme také bydleli.

Odpoledne, po projevech několika významných osobností z lesnického oboru, nám bylo oznámeno, že jsme se umístili na krásném čtvrtém bramborovém místě v mladší kategorii.

Soutěž se nám líbila a tyto dva dny jsme si společně s paní profesorkou Mgr. Evou Jirsovou užili naplno a budeme se snažit, abychom se příště umístili ještě výše.

Jiří Němec, Matěj Kocourek a Marek Pavlíček


Populární příspěvky z tohoto blogu

Vyrobte si domeček pro žáby

Hromada kamení

Zlatý list – pro studenty chotěbořského gymnázia letos v kraji dokonce „dvakrát zlatý“!

OCENĚNÍ EKOTÝMU

Spolupráce AOPK ČR s chotěbořským gymnáziem pomáhá přírodě i ekologickému vzdělávání studentů

PROJEKT BASECAMP